Субота, 26.05.2018, 20:28
Сайт Катеринівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Лозівської районної ради Харківської області
Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS


Меню сайту
Категорії розділу
Конспекти уроків [15]
Розробки позакласних виховних заходів [29]
ЗНО - 2014 [6]
ЗНО - 2015 [7]
ЗНО - 2016 [9]
ЗНО - 2017 [3]
Альбом шкільного життя [26]
Оздоровча кампанія [6]
ЗНО-2018 [10]
На допомогу учневі [3]
Матеріали семінарів, тренінгів [6]
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Конспекти уроків

Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Рух молекул. Дифузія.

Урок

Тема Речовини. Атоми і хімічні елементи. Молекули. Рух молекул. Дифузія.

Мета:сформувати поняття про склад і будову речовини, про атоми і хімічні елементи,

            про молекули їх рух, явище дифузії. Розвивати вміння працювати з підручником,

            спостерігати і описувати, розвивати абстрактне мислення. Виховувати пізнавальний інтерес, формувати комунікативні компетентності. 

Обладнання: підручник, робочий зошит, пластилін, Педагогічна система хімічних

                             елементів Д.І. Менделєєва, шматок крейди, мікроскоп, кам яна сіль,

                              KMnO4 хімічний стакан, вода

Тип уроку: формування нових знань

Хід уроку

І Організаційний етап

ІІ Відтворення та корекція опорних знань (фронтальне опитування)

  1. Що в науці називають тілом?
  2. Перелічи відомі тобі характеристики тіл і одиниці їхнього вимірювання.
  3. Як виміряти об єм: а) рідини;

                                       б) тіла прямокутної форми;

                                       в) тіла неправильної форми.

4. Порівняй зріст членів твоєї родини.

5. Як можна виміряти густину залізного цвяха?

ІІІ Повідомлення теми та мети уроку.

ІV Вивчення нового матеріалу

  1. Поняття про речовину. (Розповідь вчителя, демонстрування розтертої крейди під

   мікроскопом)

   Речовина – це те, із чого складається фізичне тіло.

  1. Поняття про атом.

   Атом – це найдрібніша, хімічно неподільна частинка речовини.

  1. Поняття про хімічний елемент

   Сукупність однакових атомів, які мають однакову будову, називають хімічним

   Елементом.

Речовини

Хімічний елемент

Золото

Аурум

Срібло

Аргентум

Залізо

Ферум

Водень

Гідроген

 

  1. Поняття про молекули. (Ігровий момент)

Учитель. Переді мною кульки (з пластиліну)

Уявіть, що білі – це атоми Оксигену, чорні – атоми Гідрогену, жовті – атоми Карбону

Атоми мають властивість сполусатись між собою. (Учитель демонструє з єднання пластилінових кульок)

Спробуйте самостійно отримати молекули вуглекислого газу, якщо  він складається з двох атомів Оксигену й одного атому Карбону.У  результаті сполу-

чення атомів утворюються частинки,що називаються молекулами.

Наприклад,із атомів Натрію і Хлору утворюється молекула камяної солі.(Демонст-

рація)

 

 

 

Робота в парах

Учитель.Погляньте на зібрані нами молекули речовин.Спробуйте поділити їх на дві групи.

(Обговорити,за якими ознаками та чому)

                                                    РЕЧОВИНА

 

ПРОСТА                                                    СКЛАДНА

Молекули складаються з                                    Молекули складаюься з двох елементів                                                                              атомів одного елемента

 

5.Поняття про дифузію.(Дослід)

  Дифузія-явище проникнення часточок однієї речовини між частинками іншої.

V.Закріплення знань учнів

«Так- ні»

  1. Речовина – це те, що входить до складу тіла. (Так)
  2. Тілом у науці називають все живе та неживе, що створила природа або людина(так)
  3. Залізний цвях – це речовина. (Ні)
  4. Алюміній – це фізичне тіло. (Ні)
  5. Золота каблучка, золоті сережки – це фізичні тіла. (Так)
  6. Золото – це речовина. (Так)
  7. Речовини складаються з атомів. (так)
  8. Хімічний елемент – це атоми одного виду.(Так)
  9. Фізичні тіла можуть переходити з одного агрегатного стану в інштй. (Ні)
  10. У холодній воді лід розтане швидше, ніж у гарячій (Ні)
  11. Тверді тіла при дуже високих температурах можуть перетворюватися на рідину і навіть пару.(Так)
  12. Тверді тіла маютьсталу форму та об єм. (Так)

 

Це тіло чи речовина та якої природи?

  1. У воді родиться,

А води боїться (Сіль)

      

  1. Постійного місця не має,

День і ніч бродить

Весь світ обходить. (Сонце)

 

  1. Він скрізь: у полі і в саду,

А в дім не попадає;

І я тоді лиш з дому йду,

Коли він вже не йде (Дощ)

 

VI  Домашнє завдання п.2 опрацювати, відп. 1 – 5 ст. 16 в друк. зошиті впр. 6.

VII  Підведення підсумків

Що нового взнали?

Чому навчились? 

Підготувала: вчитель біології Орлова І.М.

Категорія: Конспекти уроків | Додав: Dyrektor (01.03.2014)
Переглядів: 330 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Погода
Форма входу

Корисні посилання
Міністерство освіти і науки України

Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації

Управління освіти,молоді та спорту Лозівської РДА

Комунальний вищий навчальний заклад «ХАРКІВСЬКА АКАДЕМІЯ НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ»

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

Харківська обласна державна адміністрація

Харківська обласна рада

Лозівська районна державна адміністрація

Лозівська районна рада
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz