День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже понад два десятки роки поспіль. Свято започатковано в 1997 р.,на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.
За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.
Цікаво, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців – понад 45 мільйонів, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, США та інших країнах, де мешкають українці.
Цей день – свято для кожного свідомого українця. Традиційно учні та учениці нашої школи взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності. Діти мали чудову нагоду відчути причетність до події світового масштабу, адже у ній взяли участь українці багатьох країн світу.
Для учнів шостого класу було проведено мовну вікторину «Україна – це ми», де діти змагалися за звання кращого знавця рідної мови, читали поезії про мову, виконували цікаві завдання. Основною метою заходу було виховання патріотизму, поваги та любові до рідної мови, формування свідомого ставлення до вивчення української мови, відчуття єдності нації.
|