В Україні родючі землі і вона багата хлібом. Ще нашу Україну називають «житницею Європи». Хіба можна уявити, що народ - хлібороб помирає від голоду?
Під час вчинення геноциду в 1932–1933 рр. комуністичний тоталітарний режим знищив мільйони. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. Така політика режиму – злочин проти людяності.
Сьогодні ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Цьогоріч 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 рр. і цей день в Україні проходить під гаслом “Пам'ятаємо. Єднаємося. Переможемо”.
Про це говорили класні керівники Катеринівського ліцею своїм вихованцям під час проведення годин пам’яті «Голодомор: трагічні уроки історії». Педагоги та працівники закладу хвилиною мовчання вшанували жертв голодоморів в Україні та поклали колосся пшениці до пам'ятного знаку на цвинтарі у селі Катеринівка.
Символом акції «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну» є окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам'яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти. Бо ми – народ-воїн.
25 листопада о 16.00 запаліть свічку пам'яті за вбитими голодом. Передайте тепло, станьте поряд із тими, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось. Шановні земляки, прошу кожного з Вас запалити свічку у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу України.
|